Технології застосовувані на ХЗСМ


Плазмове різанняЦе вид обробки металів різанням, для якого в якості інструменту застосовується струмінь плазми. Плазмове різання металу здійснюється таким чином: між електродом і металом, який ріжеться, або між електродом і соплом установки запалюється електрична дуга. Цей процес здійснюється за допомогою короткого замикання або високочастотного імпульсу, що проходить між металом і форсункою. Дуга перетворює газ, який подається в сопло під великим тиском, в струмінь плазми. Її температура може досягати 30 000 градусів, а швидкості струменя - 1500 метрів за секунду. Плазмове різання дозволяє розрізати метал завтовшки до 10 см.

Плазмове різання металу забезпечує високу якість і продуктивність праці. При плазмовому різанні вирішується наступне завдання - немає необхідності утримувати метал в зварювальній ванні, як це відбувається при звичайному зварюванні стислою дугою, а виштовхнути його звідти через отвір, що утворюється в дні ванни потрібне суцільне пропалення, яке і є резом. Розділове плазмове різання металу робиться на постійному струмі прямої полярності. Добрі результати дає при різанні трифазна стисла дуга. Плазмове різання металу використовують для обробки конструкційних і корозійностійких(нержавіючих) сталей, а також чавуну завтовшки до 50-60 мм. При збільшенні товщини втрачається основна перевага плазмового різання перед кисневою - висока продуктивність.Аргоново-дугове зварюванняГібрид газової та електрозварки. Від електрозварювання вона успадкувала електричну дугу, від газової - схожий метод роботи зварювальника.

Серце аргонового пальника - неплавкий вольфрамовий електрод. Як відомо, вольфрам - дуже тугоплавкий метал (з нього роблять нитки розжарення електролампочок). Навколо електроду - керамічне сопло, з якого під час зварювання дме інертний газ аргон. Якщо спробувати зварювати деталь без аргону - алюміній просто почне горіти, тріщати і покриватися мерзенною коркою. Аргон захищає місце зварювання від повітря.

А процес відбувається приблизно так. Для початку на деталь що зварюється подається "маса", як при звичайному електрозварюванні. У праву руку зварювальник бере горілку, а в ліву - присадний дріт. Якщо для зварювання алюмінію, то, звісно, алюмінієву або зі спеціальних сплавів алюмінію "АМГ" або "АК". Хоча, в 90% випадків достатньо звичайного алюмінієвого електротехнічного дроту потрібної товщини. На горілці натискається кнопка, включається струм і подача газу. Між кінчиком що не плавиться і деталлю виникає електрична дуга. Вона і виконує роль основного інструменту - плавить деталь і присадний дріт. .Багато хто цікавиться, наскільки надійне саме зварювання. Воно настільки ж надійне, як надійний метал алюміній. Шви і накладення представляють з деталлю після зварювання одно ціле. Адже "аргоном" можна варити і нержавіючу сталь, і сталь, і мідь, і чавун, і срібло із золотом...