Вступ

Державне підприємство "Харківський завод спеціальних машин" є лідером у виробництві машин спеціального призначення для проведення ремонту різних видів військової техніки. Лінійка цих машин представлена такими зразками як майстерня технічного обслуговування, акумуляторна станція ремонтно-зарядна, машина оптико - електронної діагностики, танкоремонтна майстерня, мобільна ремонтна майстерня та інші. Ці вироби показали високі технічні характеристики в ході експлуатації як в озброєних підрозділах України, так і у іноземних замовників.

Нині для силових структур України на підприємстві розроблений пересувний польовий комплекс для вирішення широкого спектру питань в області ремонту і обслуговування бронетанкової техніки.

ПЕРЕСУВНИЙ ПОЛЬОВИЙ КОМПЛЕКС ПО РЕМОНТУ І ОБСЛУГОВУВАННЮ ЛЕГКОЇ БРОНЬОВАНОЇ ТЕХНІКИ ПК-ЛБТ-02

Пересувний польовий комплекс ПК-ЛБТ- 02 виготовлений на універсальній платформі, уніфікованій під міжнародний стандарт ISO 6346 : 1995 для двадцяти футових контейнерів. Він складається з контейнеровоза з краном-маніпулятором на базі вантажного автомобіля підвищеної прохідності з колісною формулою 6 на 6, чотирьох модулів контейнерного типу зі змінюваною геометрією і об'ємом, двовісного причепа вантажопідйомністю вісім тонн з дизель - генераторною установкою потужністю 40 кіловат, покриття тенту, електроустаткування, спеціальних пристосувань та інструменту для військового ремонту бронетранспортерів типу БТР-70, БТР-80, БТР-3 і БТР-4. Кожен модуль польового комплексу обладнаний гідравлічною системою самонавантаження / саморозвантаження з контейнеровоза. Підйом і опускання здійснюється за допомогою гідроциліндрів як в ручному, так і в механічному режимі.

Пристрій і принцип роботи

  • Контейнеровоз
  • Пересувний причіп
  • Механізм та принцип роботи польового модуля МП-А
  • Механізм та принцип роботи польового модуля МП-В
  • Механізм та принцип роботи польового модуля МП-С
  • Механізм та принцип роботи польового модуля МП-Д

Представляет собой шасси трехосного, односкатного грузового автомобиля повышенной проходимости с колесной формулой 6 на 6 и грузоподъемностью 12,5 тонн.

Контейнеровоз оборудован краном – манипулятором грузоподъемностью 1,2 тонны на вылете стрелы 7,6 метра, платформой для перевозки 20-футовых контейнеров с механизмами крепления фитингов и специальной гидравлической аппаратурой управления саморазгрузкой / самопогрузкой контейнеров.

В кабине автомобиля установлено переговорное устройство для связи водителя с оператором.

Шасі двовісного причепа комплексу вантажопідйомністю 8 тонн обладнано двопровідною гальмівною системою з функцією ручного гальма, поворотним диском і двопровідною системою електрообладнання напругою живлення 24 Вольта.

Платформа причепа обладнана водостійким тентом з металевим каркасом.

На причепі розміщені дизель - генераторна установка, що возить ЗІП і покриття тенту польового комплексу. З обох сторін шасі закріплені дві зйомні навісні драбини для виконання висотних робіт, а також ємності для зберігання паливно - мастильних матеріалів.

Дизель-генераторна установка моделі DALGAKIRAN DJ70-NT потужністю 40 кВт призначена для живлення електроенергією споживачів комплексу напругою 380 вольт.

Розміщення установки на причепі дозволяє встановити її далеко від робочих місць, що значно зменшує вплив виробничого шуму. Сама установка захищена додатково захисним кожухом від попадання сторонніх предметів на обертові частини двигуна.

Польовий модуль МП-А контейнерного типу призначений для виконання мийно - фарбувальних, зварювальних, газорізочних та газозварювальних робіт. Він обладнаний інструментом та пристосуваннями для зарядки та обслуговування акумуляторних батарей. Додатково польовий модуль обладнаний повітряним компресором високого тиску для заправки балонів пускових систем двигунів БТР-4 тиском 170 атмосфер.

Модуль МП-А обладнаний фронтальними вхідними жалюзі вертикальної дії, а також боковими жалюзі для доступу до відсіку управління гідросистемою модуля та господарському блоку.

Модуль має бокову висувну секцію, яка збільшить робочий простір на 30 відсотків. Природне освітлення внутрішнього простору модуля забезпечується боковими та передніми вікнами. Всі вікна зовні мають гратчастий захист для запобігання проникнення при зберіганні та транспортуванні.

У нічний час при роботі модуля на місці дислокації внутрішнє приміщення висвітлюється світильниками 27 вольт, живлення яких здійснюється від зовнішньої мережі (або дизель - генераторної установки). Резервним джерелом живлення ламп чергового освітлення є акумуляторна батарея типу 12СТ-85Р.

Для світломаскування всередині модуля на вікнах встановлені штори.

Вентиляція модуля здійснюється за допомогою приточного вентилятора на борту модуля, нагрівання повітря в зимовий час здійснюється за рахунок переносного електричного обігрівача.

Польовий модуль МП-В аналогічний по виконанню модулю МП-А. Він призначений для виконання розбірно - складальних, ремонтних робіт на агрегатах бронетранспортерів (мости, редуктора колісні, гідравлічні циліндри, форсунки, свічки, електродвигуни та інше) з їх подальшим випробуванням на стендовому обладнанні.

Модуль обладнаний спеціальними стендами, підставками, пристосуваннями і ключами для виконання вищеназваних операцій. В їх число входять стенд випробувальний для гідравлічного устаткування бронетранспортерів, стенд розбирання-збирання редукторів колісних, стенд випробування колісних редукторів, стенд розбирання-збирання мостів, стенд випробування мостів. Так само тут є кран вантажопідйомністю одна тонна для переміщення агрегатів по робочій зоні модуля, стенд для піскоструминного чищення свічок запалювання, стенд для перевірки дизельних форсунок, стенд для перевірки електродвигунів і контакторів, цифровий тахометр АТ-6, агрегатні лещата.

Польовий модуль МП-С аналогічний по виконанню модулю МП-А. Він призначений для виконання слюсарно - механічних робіт (слюсарного гнуття, розвальцьовування, порізка труб, токарна обробка, фрезерна обробка, свердління, заточка, шліфовка), роботи на пресовому обладнанні. Модуль укомплектований токарним, фрезерним, свердлильним, електрозаточним верстатами, пресом, слюсарними лещатами, слюсарним та вимірювальним інструментом.

Модуль обладнаний свердлильним верстатом для механічної обробки в процесі свердління отворів діаметром до 25 мм; універсально - фрезерним верстатом для виконання механічної обробки деталей зі сталі, латуні, алюмінію та їх сплавів; токарно - гвинторізним верстатом для виконання токарних робіт з виготовлення деталей діаметром до 360 мм. Так само, модуль укомплектований гідравлічним пресом з робочим зусиллям 20 тонн, електрозаточним верстатом для сухого шліфування.

Польовий модуль МП-Д в цілому аналогічний по виконанню вищеописаним модулям польового комплексу. Відмінність полягає в наступному: замість вхідних жалюзі в модулі встановлена одностулкові двері, а всередині розташована окрема кімната інженера із сейфом для зброї.

Даний модуль призначений для проведення обслуговування озброєння, обліку та організації процесу ремонту бронетранспортерів.

Господарський блок модуля включає в себе холодильник, мікрохвильову піч, електричну піч, умивальник та шафу для речей.

Центральна частина робочого простору модуля забезпечує організацію місця прийому їжі для восьми членів екіпажу, а також спальне відділення.

Контакти

Контактні дані

Тел. приймальня: +38 057-341-00-09

Email: khzsm@ukroboronprom.com

Наша адреса

  • Україна, 61045, м.Харків, вул. Дербентська, 109